Activiteiten centrum 'Het College'
Terug naar overzicht
Bij het College vinden we het belangrijk dat je binnen jouw mogelijkheden nieuwe dingen leert en je stap voor stap verder ontwikkelt. Dit noemen we werken naar vermogen.
Werkaanbod
Soort werk
Horeca, Groen, Creatief, Huishoudelijk
Algemene beschrijving
Het College wordt gerund door mensen zoals jij en ik.
Het College is een Brasserie waar gasten heerlijk kunnen lunchen of koffie kunnen drinken met zelfgemaakte lekkernijen. Maar ook voor cadeautjes en geschenken zijn onze gasten aan het juiste adres.
Vaak kun jij meer dan je zelf denkt.
In een veilige en vertrouwde omgeving durf je vaak meer. Op jouw eigen tempo en regelmaat, mag je bij ons dan ook alles leren of proberen.
Verder leren wij jou...
- Dat je jezelf mag zijn.
- Dat je mag leren in een leuke omgeving.
- Dat fouten maken niet erg is en dat je daarvan kan leren.
- Dat een klein doel ook een mooi doel is.
We werken binnen het College vanuit een plan. In dit plan geef jij aan wat, hoe en in welke tijd je iets wil leren.
Toeleiding naar betaald werk
Nee
Rolstoel toegankelijk
Ja
Beschrijving soort werk
We starten de dag samen met koffie en thee. Tijdens dit moment bespreken we de dagplanning met elkaar. Zo weet iedereen wat hem te doen staat!
Er zijn verschillende werkzaamheden die je kunt doen, voorbeelden hiervan zijn;
- Maaltijden en lekkernijen maken.
- Bedienen van gasten.
- Verzorgen van de (moes)tuin.
- Schoonmaakwerkzaamheden.
- Zelf bedachte producten maken en verkopen.
Al deze werkzaamheden worden jou in stappen aangeboden en aangeleerd.
Tijdens het werken zijn er natuurlijk pauzes, waarin we samen wat drinken en is er de mogelijkheid om mee te lunchen.
Wat moet je kunnen om deel te nemen?
WLZ dagbestedingsindicatie of WMO PGB dagbestedingsindicatie.Situering in wijk
Midden in het centrum van Arnhem
Bereikbaarheid
Openbaar vervoer <200m
Mogelijke werktijden
| Ochtend | Middag | Avond | |
|---|---|---|---|
| Maandag | x | x | |
| Dinsdag | x | x | |
| Donderdag | x | x | |
| Vrijdag | x | x |
Onze dagbesteding bestaat uit twee dagdelen:
- 09.30 - 12.30 uur
- 12.30 - 15.30 uur
Voor beide dagdelen is er de mogelijkheid te starten of de dag af te sluiten met een lunch.
Getoonde informatie onjuist? Tip ›
Soort beperking
Autisme en verstandelijke beperking, Gedragsproblemen, Licht verstandelijke beperking, Psychische beperking, Verstandelijke beperking
Omschrijving werkomgeving
Er zijn verschillende ruimtes waar je alleen of in kleine groepjes kan werken.
Denk hierbij aan een
- open keuken
- creatieve ruimte
- ruime toegankelijk binnentuin.
Wat kun je er leren
- samenwerken
- talenten ontwikkelen
- sociale vaardigheden
- hygiëne vaardigheden
- verantwoordelijkheden dragen
- volgens richtlijnen binnen de horeca werken
- snijtechnieken
- met gereedschappen leren werken
- met verschillende creatieve spullen leren werken
- (moes)tuin kennis
- volgens recepten leren koken
- omgaan met geld (inzicht in verkrijgen)
- leren wassen- was vouwen, etc.
Groepsgrootte
5 tot 10 medewerkers
Begeleiding
Gemiddeld
Verzorging
Geen
Verpleging
Geen
Omschrijving
Onze visie is dat mensen met een (complexe) zorgvraag, voortkomend uit een (licht) verstandelijke beperking, psychiatrische aandoening en/of onbegrepen gedrag, een eigen plaats in de samenleving hebben en zo zelfstandig mogelijk hun leven invullen.
Onze zorg- en dienstverlening is erop gericht woon-, leef- en werkomstandigheden volgens hun keuze te organiseren. Aansporing vanuit onze professionals tot zelfwerkzaamheid en zelfredzaamheid met als uitgangspunt kijken naar de mogelijkheden van de cliënt.
Binnen Ensõ werken we met de methodiek zorg met compassie. Binnen deze werkwijze staat ‘de mens’ centraal. Gentle teaching vormt de basis en is hier het uitgangspunt voor mensgerichte zorg. ‘Mensgericht’ gaat over zorg naar de wensen van de cliënt.
We zien je en laten je voelen dat je gezien wordt om wie je bent.
Gedragsregulering
Ja
Geïnteresseerd?
Heb je interesse in dit aanbod of wil je extra informatie? Vul onderstaand formulier in en de (zorg) aanbieder zal contact met je opnemen.